ישראל פורום - קהילת פורומים ישראלית איכותית בשלל תחומים כגון תרבות, מחשבים, אומנות, אקטואליה, מדע, פנאי, ספורט ועוד.
מה שבפנים בנעלי בית אומנויות היצירה רוח מדע וידע לוחות ותמיכה
להציל את ישראל פורום?
להציל את ישראל פורום?
איך ישנתם? האתר ישן מצויין. עכשיו צריכים להחליט - להעיר אותו או לירות בו.
לפרטים נוספים...   27-04-10 13:20
הכותרת הבאה
הכותרות
ישראל פורום 2009 - הדור הבא
!
X
ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )
שלח שוב את הודעת האישור בדוא"ל

סקר השבוע

קניות בסופר
איפה אתם עושים את הקניות שלכם בדרך כלל?
מגה (כולל מגה, מגה בול, מגה בעיר וכו')

[7, 9%]
שופרסל (כולל שופרסל, שופרסל דיל, שופרסל שלי וכו')

[31, 38%]
רמי לוי

[18, 22%]
מכולת / סופר שכונתי / סופר אחר

[8, 10%]
אחר

[18, 22%]
אורחים לא יכולים להצביע
עוד מתוך הפורום...

מחוברים כעת

13 אורחים, 0 חברים ו 0 חברים אנונימיים.

אורח יקר,
כנראה שכולם הלכו לישון, נא לשמור על השקט.

זו ההזדמנות להרשם ולהצטרף אלינו למיטה.

דבר הפורום
42. [Deep Thought]
"ישנם שני דברים אינסופיים: היקום והטיפשות האנושית.
ואני לא בטוח בקשר לראשון." [א. איינשטיין]

האם הקידמה זה טוב או רע?

הוסף סקר עקוב אחר אשכול זה שלח אשכול זה בדואר אלקטרוני הדפס אשכול זה

Dotan
קבוצה: מנהלים ראשיים
יום הולדת: 6 יולי 1981
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
מנהל בורדל ראשי
פורסם ב: אוגוסט 19 2006, 18:39
PMEmail Poster
Quote Post

פעם הכל היה פשוט. לא היינו צריכים לחפש בית, או לשכור בית. ההורים שלנו היו מוצאים מערה ושם היינו גרים. היינו יורדים לנחל, שותים משהו. אוכלים את השאריות שצדנו מלפני כמה ימים ויוצאים לחפש אוכל. לא היה בית ספר, לא היתה עבודה, היינו מדברים עם אנשים רק כשהיינו רואים אותם, הכל היה פשוט מאוד.

פעם, לפני שיצרנו את הטכנולוגיה.

לפני שהחרבנו את הטבע, בנינו בתים, כבישים, מפעלים. זיהמנו את הנחלים, האוויר, המזון.

אבל שיפרנו את איכות החיים שלנו. כבר לא צריך לצוד, במקרה הכי גרוע לרדת לסופר שליד הבית למשל.

אתם באמת חושבים שכל הקידמה הזאת, הטכנולוגיה הזאת זה משהו טוב?

אם יכולתם לבחור מתי להיוולד, הייתם מעדיפים להיוולד היום או פעם?

בחזרה לראש העמוד
23 תגובות

מאכיל עזים במבה
קבוצה: רשומים
יום הולדת: 29 ספטמבר 1987
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
כואבות לי השחלות :\
פורסם ב: אוגוסט 19 2006, 21:32
PMEmail PosterICQMSN
Quote Post

היום, ללא ספק.

תזכור שאולי פעם נשמת אוויר נקי ושתית מנחלים צלולים - אבל נהנת מכל זה בערך 40 שנה, במקרה שלא אכל אותך איזה אריה או חטפת שפעת (וזה הספיק, כי לא הייתה ממש אנטיביוטיקה).

יותר מזה, אנשים לא מבינים את הרוע שקיים במצב הטבעי (עיינו בכתביו של הובס - "לויתן" בו הוא דן בסדרי המדינה לפי ראות עיניו): במצב הזה כל אדם הוא אכן אדון לגורלו - אין משפט, אין צדק, רק חוקי ההישרדות הטבעיים. אם לך יש מעיל יפה מצמר אין שום בעיה שאקח אבן וארסק את הגולגולת שלך בשנתך ופשוט אקח אותו, ואאנוס את אשתך על הדרך. גם אם מתקדמים בציר הזמן רואים שמערכת המשפט לא הייתה סימפטית במיוחד, מעין עבור עין (מקרי רצח של חמולות או על רקע "כבוד המשפחה" (כמובן שאלא המבצעים רצחים אלה הם הבזויים ביותר מבני האדם, ואפילו מתוך קבוצת הרוצחים) קיימים עד היום בארצנו, למשל, בעיקר בצפון). נכון, גם היום הפרוטקשן חוגג ומטעני חבלה מתפוצצים בת"א לא על ידי מחבלים אלא על ידי פושעים, אבל המצב טוב לאין ערוך מלפני אפילו עשורים בודדים בלבד בהן מאפיות היו שולטות ללא מיצרים בשלטון עצמו, המונרכי יש לציין.

מה שמביא אותי לשתי נקודות -
1) הדמוקרטיה: כשעד 1776 בכלל אין לך אותה ואתה די מדוכא אם אתה לא בעל דם כחול. באסה. גם אחרי המהפכה עצמה לקח זמן לדמוקרטיה להתפשט ולתפוס צורה נורמלית. גם להיוולד בשנת 1820 בניגריה, למשל, היה רעיון לא טוב - אם לקחו אותך לעבוד בשדות כותנה כמה שנים לאחר מכן. העולם היום התקדם מבחינת הערכים שלו. מבחינת הכבוד שלו. עד 1970 בליכטנשטיין, למשל, נשים לא יכלו להצביע. ואל תפנו אצבע מאשימה לליכטנשטיינים - לפני מלחמת העולם הראשונה ויציאת הנשים לעבודה זה היה המצב במרבית מדינות אירופה וארה"ב. וזאת לא בדיוק היסטוריה עתיקה.. האם בעולם כזה היית רוצה לחיות?

מצד שני, עוד משהו שהביאה לנו הגלובליזציה: טרור. בואו נודה בזה, לטרור כ"TEROR" היו ימים יפים יותר עם ולאד המשפד (דרקולה האמיתי מרומניה ששיפד חיילים רוסים שתפס בשבי על מקל קהה והותיר אותם לבערך שלושה ימים של מוות איום ונורא בייסורי תופת, והציב אותם בדרך לרומניה, כדי לגרום (ובהצלחה לא מועטה יש לציין) לקצת פיק ברכיים אצל החיילים הרוסיים), אבל מאז תקשורת ההמונים הוא כלי הרבה יותר יעיל. אם בעבר איזה שליט היה צריך למחוק משהו כמו 10 אחוז מעם כדי לתפוס קצת תשומת לב, בימינו מוות של משהו כמו 30-40 איש ממדינה של 7 מיליון, או כמה אלפים ממדינה של 300 מיליון גורם לנזק אדיר, אימה מוחלטת ופאניקה לא סבירה לחלוטין. בעבר ערך חיי האדם היה קצת יותר נמוך ולא התרגשו מזה כל כך - פשוט שיפדו את הטרוריסטים כשתפסו אותם והמוטיבציה שלהם ירדה די מהר. היום כל חאלד משעל הוא כוכב פופ.

מוזיקה.
אני לא חושב שרבים מודעים לכך, אבל המוזיקה, בצורה מורכבת, היא המצאה די חדשה. היוונים אמנם ניגנו קצת על נבל פה ושם (ואפילו דודצ'וק שלנו!) אבל מקהלות מורכבות, ריתמיקה מיוחדת וכד' עלו רק עם הכנסיות, וגם זה לא ממש על ההתחלה - המוזיקה הקלאסית היא בעצם ההתחלה של הרצינות במוזיקה, ומדובר כאן בסך הכל על כמה המאות האחרונות, לא הרבה יותר. מוזיקה שהיא לא קלאסית בעצם יש לנו רק מתחילת המאה ה20..), פשוט, היה צריך לחכות עד שתומס אלווה אדיסון ימציא את הגרמופון, אה, ואת הסרט הנע, ואת הנורה.

אופס, חשמל!
אכן, לא נעים, אבל המהפכה התעשייתית היא די מגניבה, אנחנו היום יכולים לעוף ממקום למקום (תודה רייטים!) במהירות סילונית, לנחות בנמל מאובזר למדי, לקנות טי-שירט שיוצר בייצור המוני זול שכתוב עליו "I like some kinds of BUSH", לסוע במכונית (אוטומטית אם בישראל, כנראה) לבית, או מלון, לעלות במעלית, להדליק טלוויזיה (כן תודה באמת על הקטע הזה עם המקרן פוטונים), לראות קליפ של פריס הילטון, להשליך עליה כוס קולה שקוררה במקרר, או במיני-בר שלנו מבעוד מועד בשאט נפש ולהתקשר לחברה הטובה שלנו, כדי להתלונן שהנוער של היום, פשוט מפונק מדי ואני כבר מחכה משהו כמו 6 דקות לתשובה במייל, אני בטוח ששוב פעם החברה שלי גולשת לאתרי פורנו, לעזאזל.

כמובן שזה מאוד רומנטי, כל הקטע עם הבית על הגבעה המוריקה, שמיים תכולים אמיתיים עם ריכוז פחמן דו-חמצני שלא היה יוצר מוטציות גנטיות חדשות ופסיכיות כלל-עולמית מואצת, אבל יש יתרון קל ליציבות.

אה, כן, ומזל באמת שלא נפלתי על אפריקה כמקום להיוולד בו. במקרה הזה מן הסתם הייתי מת מאיידס בגיל 16 ככה, מדביק את הילד שלי על הדרך כשאני מסתכל על הבקתה המטונפת שלי, ששקל ממאות מיליוני הדולרים שהאו"ם הביא לשיפוצה נתקעו אי-שם אצל המושחתים שמנהלים את המדינה שלי וחושב "פעם היה הרבה יותר טוב" לפני שאני נופל לערימת זבל, מול סניף מקדונל'ס מצוחצח, נופח את נישמתי האחרונה, ואת נשמתי בכלל.

Dotan
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
מנהל בורדל ראשי
פורסם ב: אוגוסט 19 2006, 21:39
PMEmail Poster
Quote Post

אני לא בטוח בתקופת האבן היה איידס. אני גם לא בטוח שהאריה היה טורף אותך בקלות, תזכור שהאדם היה בלהקות פעם, והיו לו מקלות. ואני גם לא בטוח שלגור במערה ליד הים יכול להיות רע כל כך. בעיניי זה עדיף מלטוס ממקום למקום.

מאכיל עזים במבה
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 19 2006, 21:54
PMEmail PosterICQMSN
Quote Post

לא היה איידס. smile.gif איידס זאת המצאה חדשה למדי, למעשה גם מגפות שחורות למיניהן הן פונקציה של קידמה: אמנם אנו תופסים את המגפה השחורה כמשהו אפל, עתיק, שבעצם השתולל ככה עקב חוסר באמצעי ריפוי שיש היום (לואי פסטר מישהו?) אבל למעשה המחלה התפשטה באמצעות פרעושים שחיו על עכברושים שחיו בספינות שנעו ממדינה למדינה והפיצו את דבר המחלה בכל היבשת.

הקידמה הביאה לנו גם את המלחמות והמוות הגדול האמיתי - עם כל הכבוד לנבוכנדנאצר ומרעיו, מכונת יריה אחת ביום טוב במערב אפריקה יכולה לקצור כמו שהוא עשה במצור של חצי שנה. או כמה עשרות מילוני הרוגים במלחמות הגדולות שגרמניה החליטה להוציא לפועל לפני כמה עשרות שנים.
או תאי גזים, או רצחי עם נוראיים ואיומים ומוות נפלא שהקידמה ברכה אותנו בו.

מקלות מקלות, ואז יורד גשם ואתה מת.

aurora borealis
יום הולדת: 13 ספטמבר 1988
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
שכבתי עם כמה אנשים מהמין שלי
פורסם ב: אוגוסט 20 2006, 1:27
PMEmail PosterICQ
Quote Post

בעבר חיו חיים בריאים יותר?
לא בטוח...
http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=...ypeID=1&sid=126

אני בהחלט הייתי מעדיף לחיות בהווה.
כי יותר מעניין עכשיו. ובעבר אני מאמין שהבטלה שלי הייתה הורגת אותי. ולעומת זאת, כיום, אני מסוגל גם סתם לרבוץ, וגם להיות עליון על אחרים. זה דיי מהנה למען האמת.

אגב, יניב, המוזיקה התפתחה עוד הרבה לפני הכנסייה. כבר ביוון העתיקה היו סולמות מוזיקליים (אומנם חלוקה אחרת ממה שיש כיום), וכל מיני רעיונות מוזיקליים שעד היום משתמשים בהם (בעיקר מודוסים של סולמות).

--------------------
testing.. testing... one two three...

Dotan
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
מנהל בורדל ראשי
פורסם ב: אוגוסט 20 2006, 9:59
PMEmail Poster
Quote Post

אנחנו צריכים לעשות קצת סדר - אתם מדברים על ימי קדם כשנת 1900. אני מדבר על שנים מוקדמות הרבה יתר. השנים הכי פשוטות, אלו עם המערות והמקלות.
לגבי בטלה - זה הדבר האחרון שידאיג אותך. תמיד אפשר לרדוף אחרי איזה קוף ולראות מי יותר גמיש.

Blaster
יום הולדת: 14 מרץ 1988
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
קניתי מכונית יד שניה מעמיר פרץ
פורסם ב: אוגוסט 20 2006, 21:11
PMEmail PosterUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Quote Post

עכשיו עם הקדמה האנושות גם קרובה להשמדה של עצמה.
עם כל ההתקדמות בעולם של פצצות גרעיניות,אטומיות, זה נראה שבסוף כולנו נושמד.
אולי היה עדיף לנו להישאר בלי טכנולוגיה לחיות 40 שנה אבל האנושות הייתה מתקיימת.

אילנה
יום הולדת: 27 דצמבר 1986
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 20 2006, 22:09
PMEmail Poster
Quote Post

אני מתנצלת מראש אם דבריי יהיו לא מובנים דיו, אני מאוד עייפה אחרי כמה בירות בים smile.gif

קידמה.. הוא הקידמה. הייתי רוצה להתייחס קודם למה שאתם אמרתם ורק אח"כ להגיד את דבריי.

יניב בקשר להודעה שלך..
דיברת על הרוע וחוסר המשפט והצדק, אבל באותה תקופה (תקופת האבן) כמות האנשים הייתה מאוד קטנה, ולפני שבני אדם חיו בלהקות ושבטים הם גם חיו במשפחות נפרדות כל אחד במערה שלו. להיפך ברגע שהם התאחדו נוצר איזשהו קשר בין בני האדם שגרם להם לפעול יחד, הגברים היו יוצאים יחד לצוד מזון והנשים היו תופרות, מנקות ומבשלות. די מזכיר את השבטים המרוחקים היום באפריקה.

הזכרת את המוזיקה שם בין כל הדברים ומה שאני רוצה להגיד זה רק דבר אחד.
מוזיקה זאת המצאה נהדרת, אני לא רואה את עצמי חיה בלעדיה. יחד עם זאת בעידן בו לא הייתה מוזיקה ומשחקי מחשב ובתי קולנוע וכולי וכולי.. המשפחה יכלה לבנות יותר זמן יחדיו. המושג משפחה היה עדיין קיים במלוא מובן המילה. הם היו מבלים24/7 במהלך כל השנים,ההורים היו מכירים את הילדים שלהם וגם הילדים היו מכירים את הוריהם בחזרה. הם היו יושבים יחדיו לאכול, והיו מוצאים פעילויות משותפות, יוצאים לטייל או לצוד או לתפור..הכל היה נעשה יחד כיחידה אחת- כמו שזה צריך להיות. היום המושג משפחה מאבד מעירכו, הילדים מתעסקים במחשב והטלווזיה יומם ולילה וההורים.. טוב נו הם עובדים בכל השעות האלה על מנת לאפשר לילדהם להיות "חיים מאושרים" :בלה בלה:

עוד דבר שלא ציינתם הוא תחום הכסף, כשאנשים חיו במערות לא היה כסף. מה שצדת אכלת, מה שהכנת לבשת. היום כולם מתעסקים בכסף כסף כסף.. אנחנו לומדים בשביל להוציא מקצוע בשביל שכשנהיה גדולים תהיה לנו עבודה מכובדת, ומשכורת טובה ויש איזשהי נטייה לחשוב שמשפחה בלי כסף היא משפחה לא מאושרת. וואלה יש משהו בזה.. כשההורים עובדים כ12 שעות יום יום.. חוזרים לחוצים עייפים ומעוצבנים מהעבודה שהם לא אוהבים אז וואלה.. חיי המשפחה לא בשמיים.

אנחנו היום יכולים לעוף ממקום למקום (תודה רייטים!)

מעניין שכל דבר מעניין כזה שבני אדם ממציאים איכשהו הופך בסופו של דבר למכונת הרס והרג - מטוסי קרב dry.gif

מתים בגיל 30-40, מה כל כך רע בזה?
אדם הוא חלק מהטבע אם שכחת לרגע. המטרה שלו בחיים זה להתרבות בסופו של דבר. אחרי גיל 40 אין לו כבר יותר מידי צורך להשאר בחיים, הוא סתם תופס מקום של יצור אחר. אהה.. סליחה איך יכולתי לשכוח?
בני האדם היו יצורים חכמים והם הרבה יותר חשובים מכל בעל חיים אחר, או עץ או שיח או ים או כל דבר בכדה"א.. rolleyes.gif

מה שאני מנסה להגיד בסופו של דבר שאם בני האדם היו מתחברים קצת לטבעיות שבהם.. מעריכים את הטבע שנתן להם את החיים. מעריכים את העצים שנותנים להם את החמצן שהם נושמים ומפסיקים להתיימר להיות משהו שהם לא- אלוהים - העולם היה יפה יותר

--------------------
user posted image

ניב
יום הולדת: 26 אוגוסט 1987
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 20 2006, 22:22
אלוף הסמולטוק השבועי אלוף הסמולטוק השבועי אלוף הסמולטוק השבועי
PMEmail PosterICQMSN
Quote Post

ובכן,הנושא הזה בעל מספר זויות שונות.
ראשית, יניב כמו הובס שאותו הוא מציין כאן שוגים בדבר מרכזי מאוד. הובס ראה באדם יצור אגואיסטי ולפי כך טבעו הוא מלחמת כל בכל-"Bellum omnium contra omnes". אחת הבעיות המרכזיות בתאוריה הזאת היא שהובס עצמו חי במאה ה17 שבה כבר היה מגובש מבנה חברתי איררכי,למעשה הרבה קודם.
השפעת המבנה החברתי על התפתחות הפעילות האנושית הוא מכריע.
רוסו הגדיר זאת יפה "סדר חברתי אינו נובע מן הטבע; הוא מבוסס על מוסכמות."
אדם איננו רע מטבעו ולמעשה הוא יצור חברתי בעל נטיה להתגבש לקבוצות.
לכן, אין זה הגיוני להתיחס למעשי האדם כפרק מסויים בהיסטוריה אלא לתמונה המלאה,למבנה העל.

"הוויה יוצרת תודעה" המשפט הכל כך גאוני הזה של מרכס מסכם את הכל. למעשה אני חושב שהמשפט הנ"ל הוא המקביל המילולי ל42.
ובחזרה לנושא, לא רק מרכס טען זאת אלא גם פרדריך ניטשה "האדם הוא דבר נוזל ונוח לקבל צורה - אפשר לעשות ממנו כל מה שרוצים".
מבסיסו האדם הוא בגדר "טבולא רסא" ולכן יש להסתכל על הגורמים המעצבים.

ההבחנה צריכה לעשות מה בהתפתחות האנושית מוביל למצב שאותו מתאר הובס,שהוא אומנם לא מושרש באדם אבל בחברה המודרנית ובימי הבינים התיאור של מלחמת כל בכל בהחלט מתקבל על הדעת.
בעיני יש מספר גורמים מרכזים:

החברה המעמדית,המדינה והקניין הפרטי. בתקופה הקדומה בני האדם היו מגובשים בעיקר במבנה שיבטי,האנשים ניזונו בעיקר מציד ומאדמת בעל ובמקרים נדירים או מאוחרים יותר גם מגידול חקלאי. השבטים וקנינים גדל לפי התפתחות הפיזית,יותר נפשות - יותר שטח-יותר מזון.

בשלב מאוחר יותר נוצרה המדינה הקדומה,הרבה קודם לאמנות החברתיות, התאחדות או כיבוש של שבטים על בסיס צורך כלכלי. שם כבר נוצר ענין של בעלי אדמות וחסרי אדמות,עובדים ועבדים.

בשלב מאוחר הרבה יותר עם התפתחות התעשיה והתפתחות המדינה המודרנית נהפך מושג הקניין לבעל משמעות נוספת פרט לאדמה, החלוקה נהפכת לבעלי אמצעי יצור לבין פרולטרים אשר מוכרים את כוח העבודה שלהם.

המדינה היוותה דרך שמירה של אינטרסים כלכלים גרידא, התפתחותה היא דרך של קבוצות(שבטים בעבר,אצולה בהמשך הבורגנות בהווה) לשמור על מעמדם והסדר החברתי.

"יצירת האידיאות, הדימויים, התודעה, אחוזה מלכתחילה במישרין בפעילות החומרית ובמגע-ומשא החומרי של בני-האדם, בלשונם של החיים המציאותיים. הדימוי, החשיבה, המגע-ומשא הרוחני של בני-האדם מופיעים כאן עדיין כביטוי ישיר של התייחסות חומרית. אותו הדבר חל גם על היצירה הרוחנית כפי שהיא מתבטאת בלשון הפוליטיקה של העם, החוקים, המוסר, הדת, המטפיזיקה וכיו"ב. בני-האדם הם יוצרי דימוייהם, האידיאות שלהם וכיו"ב - אך מדובר באנשים המציאותיים, הפעילים במציאות, כפי שהם מותנים על-ידי התפתחות מסוימת של כוחות-הייצור שלהם ושל המגע-ומשא הנלווה לכך עד לצורות המפותחות ביותר" מרכס.

הנקודה הזאת של התפתחות המוסר וההויה של האדם קריטית לשאלה שדותן כתב.
מהבחינה הזאת, הגיוני שהתקופה הקדומה התרום-מעמדית היתה מוסרית יותר מהבחינה הפשוטה של יחסים קיהלתיים.

בנוסף לכך, חשוב לזכור כי החברה המודרנית(העת החדשה והתקופה הפוסטמודרנית) מלאות בכשלים מאוד לא "מתקדמים".
מחד אומנם היתה עליה משמעותית בתוכלת החיים,אבל הדבר נכון בעיקר בנוגע למערב,שהוא עצמו סובל מתחלואים שלא היו קימים כמעט בעבר(סכרת,מחלות לב). ההבדל הוא בעוד בעבר לא היה לאל ידם לרפא מחלות היום הדבר אפשרי והעולם עומד מנגד. בעבר תוכלת החיים היתה קצרה בגלל תזונה(מחסור בחלבונים בעיקר) כיום ניתן להאכיל את כל העולם ולמרות זאת אחוזים נרחבים סובלים מרעב בד בבד שמזון רב מושמד על מנת לשמור על ערך כלכלי.

החברה המודרנית בנוסף לכך מנציחה עוני, אחת התאוריות המענינות(בעיני לפחות) היא "תאורית התלות" שידוע גם בשם תאורית המרכז והפריפריה.
התאוריה גורסת כי התפתחות החברה המערבית(שהיא סמלה של הקידמה)
מתבצעת באופן ישיר על ידי החברה הלא מפותחת(הפריפריה) ושיש לשמר את מצבה. דבר זה משמש לכוח עבודה זול ומשאבים.
מצב זה אומנם מתקשר אוטומטית לגלובליזציה שהיא תופעה של העת החדשה או של הפוסטמודרנית(תלוי בהגדרה) אבל המצב הוא תיאור של האימפריות העתיקות(פריחתה של רומא) ושל הקולניליזם.

מצב זה פרט להיותו לא מוסרי יש לו השלכות חריפות על אופי החיים במערב(המרכז).

אפשר לומר זאת בקיצור שהקידמה הטכנולוגית הפכה אותנו במקום לחברה מוסרית ומתקדמת יותר לחברה ברברית יותר. במקום שהאידאליזם של תקופת ההשכלה יובלה לשויון הוא משמש כמס שפתיים לחולי המודרני.

אז לשאלתך דותן,כן,היתי מעדיף לחזור אחורה לרדוף אחרי קוף(או אולי לשבת לצידו על העץ?). אם אפשר,יש מספרים דברים קטנים שהיתי לוקח איתי,מספר בקבוקי סקוטש טובים ואת הדיסקים של הדורז זה פחות או יותר שיא הקידמה של העת המודרנית.

--------------------
"כשהלכתי, ראיתי שם שלט
ועל השלט כתוב "רכוש פרטי".
אבל על הצד השני לא היה כתוב כלום
הצד הזה נועד לך ולי"
וודי גאתרי.

29.5.07 - סמי בחר במכבי.

12.11.08 - עיר שורצת חולדות.

Blaster
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 22 2006, 17:41
Quote Post

רק אני לא יודע מה זה ה"42" הזה אני חייב לקרוא כבר את הספר הזה.

aurora borealis
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 22 2006, 21:17
PMEmail PosterICQ
Quote Post

42 זו התשובה לשאלה הגדולה של החיים היקום וכל השאר.
באמת שזה לא מסובך להבין.

--------------------

Blaster
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 22 2006, 21:42
Quote Post

QUOTE (aurora borealis @ Aug 23 2006, 00:17 AM)
באמת שזה לא מסובך להבין.

אהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
למה לא אמרתם tongue.gif
עכשיו אני מבין dry.gif dry.gif

Lior
יום הולדת:
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
תגידו, מה ההבדל בין פרה לגמל?
פורסם ב: אוגוסט 23 2006, 0:01
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Quote Post

אשכול מעניין למדיי (:
אפילו פעם דנו בזה בשיעור היסטוריה [עצוב..עצוב]

נכון שיש חסרונות כמו שציינת, הזיהום, בזבוז משאבים וכולי
אבל תחשוב שבזכות הטכנולוגיה
אתה יכול לצאת מהמדינה, להרחיב אופקים, לראות עולם ולא רק את השכונה הקטנה שלך wink.gif
לא היינו מגלים בכלל שהעולם עגול אם לא היה את השיכלול הטכנולוגיה
ראינו תמונות מדהימות מהחלל
סל התרופות התפתח וכעת נדיר שנפטרים משפעת או נזלת.
האדם למד כל כך הרבה על האקולוגיה, ביולוגיה ועוד כל מיניי מילים כאלו (:
תחשבו שאם בימיי הביניים היה קשה, ובאותה תקופה עוד היה חשמל
מה היה לפניי :0

מה שכן, אני ממש שונאת פלאפונים, אני אישית החרמתי את שלי ובהחלט הייתי רוצה להוולד בתקופה ללא הפלאפון. זה לא חיוני, ועובדה שלמדנו להסתדר בלעדיהם עוד לפני.
עכשיו לכל ילד בן 6 יש פלאפון שמשדר לו קרינה ומזיק לתאי הגוף וחס וחלילה עלול לפתח גידול.
בקיצור, פלאפון - לא תודה.

ד"א! 42, זה לא מהספר המדריך הטרמפיסט לגלקסיה [או משהו בסגנון?] coolio.gif

--------------------
"אני לא מתכוון ללבוש שכפ"צ, ובכל מקרה אין שכפ"צ במידה שלי"

אריאל שרון

aurora borealis
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 23 2006, 12:48
PMEmail PosterICQ
Quote Post

QUOTE (Blaster @ Aug 23 2006, 00:42 AM)
באמת שזה לא מסובך להבין.

למה לא אמרתם tongue.gif

זאת עובדה קיימת.
אין מה להבין.

--------------------

מאכיל עזים במבה
פרטים נוספים...

שליחת הודעה פרטית
Member is Offline
פורסם ב: אוגוסט 23 2006, 18:10
PMEmail PosterICQMSN
Quote Post

QUOTE (aurora borealis @ Aug 23 2006, 15:48 PM)
QUOTE (Blaster @ Aug 23 2006, 00:42 AM)
באמת שזה לא מסובך להבין.

למה לא אמרתם tongue.gif

זאת עובדה קיימת.
אין מה להבין.

רק תיקון קטן: התשובה לחיים, היקום והכל (מילולית לפחות).

אם היית עוקב אחרי החידות השבועיות, היית שם לב שהקדשנו תשומת לב לעניין. מעבר לכך, אין טעם להתווכח עם עובדות מוצקות (מה שאי אפשר להגיד על הבטן של איתי).

0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

1/2
1
Reply to this topicStart new topicStart PollTopic Options